Audi A7 krijgt beweegbare achterspoiler

Laatste update:  9 maart 2010 18:05 info

Ja hoor, daar gaat –ie weer, een gecamoufleerde Audi A7. Maar wat we nog niet zagen is dat de auto voorzien is van een beweegbare achterspoiler à la Audi R8.

En je hoeft er niet voor naar het hoge noorden, dit prototype werd gespot door Bert van der Heide op de terugweg van de wintersport.

De vierdeurscoupé die het gat, zo dat er mocht zijn, tussen de A6 en A8 opvult komt nog in 2010 op de markt.

Het design kent nauwelijks nog geheimen, met de Sportback Concept van vorig jaar heeft met merk al veel prijsgegeven. We hebben al diverse prototypes voorbij zien komen, met zware camouflage.

Achterspoiler

Wat onze vaste spionagefotografen nog niet op de knip kregen, lukte Bert van der Heide wel: de A7 met een beweegbare achterspoiler in de hoge stand. Of dat de productiefase haalt is nog niet bekend.

Op de Sportback Concept, de voorbode van de A7 zat die voorziening overigens niet. Wellicht dat de ronde vormen van de achtersteven Audi er toe nopen de beweegbare achterspoiler aanbrengen.

Snelheden

Denk aan de introductie van de eerste generatie TT. Toen vond Audi het aanvankelijk niet nodig, maar bij hoge snelheden werd de kont van de TT licht.

Vandaar de montage achteraf van een ‘eendenstaartje’. We zullen het zien wanneer we in september 2010 voor het eerst op pad kunnen met de vierdeurscoupé die de Mercedes CLS van repliek gaat dienen. In augustus wordt de A7 de autoshow van Moskou voorgesteld.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video