Dacia Sandero start Russisch avontuur

Laatste update:  1 maart 2010 17:17 info

Dacia levert vanaf vandaag de Sandero in Rusland. De vijfdeurs hatchback wordt er ter plekke geproduceerd. Vandaag gaf president en CEO van Renault, Carlos Ghosn, het startschot voor de productie.

De Sandero wordt geproduceerd in de Avtoframos-fabriek in Moskou. Daar loopt nu al de Logan van de band, in de toekomst gaat ook de Duster er in productie.

Sinds eind 2007 is de Sandero op de markt in Zuid-Amerika, het budgetmodel maakte later de oversteek naar Europa, Noord-Afrika en Zuid-Afrika en wist op de drie continenten 300.000 kopers voor zich te winnen.

De Renault-fabriek in Moskou werd in 2005 geopend, met de bedoeling 60.000 auto’s per jaar te fabriceren. Nu is de capaciteit opgevoerd tot 160.000 auto’s. 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video