Nederlands wagenpark steeds groener

Laatste update:  23 december 2009 15:18 info

UTRECHT - Bijna twee derde van alle nieuwe auto's die dit jaar in Nederland zijn verkocht, heeft een groen A- of B-label. In 2008 was dat iets meer dan 40 procent en in 2007 nog geen kwart, zo blijkt uit woensdag gepubliceerde cijfers van Bovag, Rai Vereniging en RDC.

Auto's met een groen milieulabel worden steeds populairder wegens het belastingvoordeel op zuinige auto's. Veel bedrijven verplichten medewerkers dergelijke auto's te leasen.

''Fabrikanten springen daarop in en weten met technische aanpassingen de CO2-uitstoot van hun modellen verder terug te dringen, waardoor een gunstiger milieulabel verkregen wordt'', aldus de Bovag.

Circa 16 procent van de verkochte auto's had vorig jaar een geel label (D) of een rood label (E, F en G). Daartoe behoren voornamelijk sportauto's, SUV's en auto's in de zeer luxe klassen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video