Chrysler: schuiven met merken en mensen

Laatste update:  6 oktober 2009 10:54 info

Chrysler en Fiat zijn druk bezig om in elkaar te integreren. Er wordt druk geschoven met merken en mensen. Zo is er een opmerkelijk nieuwe taak voor Olivier Francois, de Allerhoogste bij Lancia.

Fiat en Chrysler zijn druk bezig de tak in Amerika opnieuw te structureren. Het plan om het Ram-label los te weken van Dodge en er een op zichzelf staand bedrijfsautomerk te van te maken, heeft gevolg gekregen. Op die manier moet Dodge beter zijn eigen weg kunnen gaan, zonder te worden gehinderd door het bedrijfsauto-imago. Ram moet in de toekomst ook de bestelauto’s van Fiat gaan voeren.

Olivier Francois is een bekende naam uit het Fiat-concern die nu in Amerika opduikt. Sinds 2005 leidt hij het merk Lancia. Hij is daarnaast benoemd tot directeur van Chrysler en bovendien is hij verantwoordelijk voor de wereldwijde marketingstrategieën van Chrysler, Jeep en Dodge. Intussen blijft hij dus ook gewoon bij Lancia in functie. Peter Fong, tot nu toe de hoogste man bij Chrysler verlaat om ‘persoonlijke redenen’ het bedrijf.

De directeuren van de Amerikaanse merken zijn zelf verantwoordelijk voor de winst of het verlies dat er wordt gedraaid. Daarnaast hebben alle hoge heren een tweede concernbrede verantwoordelijkheid, zoals marketing, productplanning of  verkoop. Fiat-baas Marchionne werkt bij Fiat sinds 2004 met een zelfde structuur.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video