Kia-importeur vraagt faillissement aan

Laatste update:  6 april 2009 23:41 info

Kia Nederland, onderdeel van Kroymans Car Import, heeft faillissement aangevraagd, zo bevestigt Kia Motors Europe tegenover vakblad Automotive.

Bronnen binnen Kia Nederland melden aan Automotive dat Kia Motors Europe zelf de import in Nederland gaat verzorgen. Later deze week wordt hierover de officiële bevestiging verwacht.

Kia Motors Europe wil hierover nog niets zeggen. Volgens een medewerker van de Kia-importeur kreeg het personeel vandaag te horen dat het bedrijf per direct de deuren sloot.

Bijna iedereen is vervolgens naar huis gestuurd. Een aantal medewerkers blijft deze week actief om het dealernetwerk van onderdelen en support te voorzien.

Kroymans

Kia is net Alfa Romeo, Saab en Jaguar onderdeel van Kroymans Car Import, dat vorige week failliet ging. Volgens betrokken woordvoerders van deze merken is er voor deze bedrijven evenwel nog geen faillissement aangevraagd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video