In detail: Rolls-Royce 200EX

Laatste update:  20 februari 2009 13:20 info

Kunt u ook geen genoeg krijgen van de nieuwe Rolls-Royce? Dat komt dan mooi uit, want na twee trouvailles op het internet, is het nu de beurt aan de officiële informatie van Rolls-Royce.

Rolls-Royce zorgt op de Autosalon van Genève voor spektakel met de 200EX concept car. Het is een voorbode van een kleiner model dat in 2010 in productie gaat.

Net als alle EX-modellen is ook dit showmodel een volledig functionerende auto. EX is sinds 191 de vaste aanduiding voor concept cars. De letters staat voor EXperimental.

Chef-ontwerper Ian Cameron heeft van de auto een wat ‘minder formele’ verschijning willen maken dan de Phantom.

“Hij heeft meer zwier en bravoure dan je van een Rolls gewend bent. Toch is hij direct herkenbaar, zelfs vanuit hoeken waar de grille niet te zien is,” vertelt hij.

Straaljager

De achterportieren openen net als bij de Phantom in tegengestelde richting in een hoek van maximaal 83 graden. Daarmee heeft de 200EX volgens zijn makers de meest genereuze instap in de auto-industrie.

“De grille van de auto is wat minder in de klassieke Phartenon-stijl en oogt wat meer als een luchtinlaat van een straaljager,” vindt de ontwerper.

Lounge

Achterin is een lounge-sfeer geschapen en een brede C-stijl zorgt voor een privacy-gevoel op de achterbank. De binnenkant is afgewerkt met Crème Light ledern en Cornsilk tapijten. Het fineerhout is Santos Palissander.

De Rolls-Royce meet 5,40 meter in de lengte, is 1,95 meter breed en 1,55 meter hoog. De wielbasis is 3,30 meter. Ter vergelijk: de L-versies van de 7-serie zijn 5,21 meter lang, 1,90 meter breed en 1,48 meter hoog. De wielbasis is daar 3,21 meter.

Als motor voor de 200EX belooft Rolls-Royce een nieuwe V12. Waarschijnlijk is die een maatje kleiner dan de 6,75-liter van de Phantom en is die ook bedoeld voor de V12-versies van de nieuwe 7-serie.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video