‘2009 rampjaar voor Belgische autoverkoop’

Laatste update:  29 november 2008 08:06 info

In Nederland voelen de autodealers de pijn van de recessie, maar ze mogen eigenlijk hun handen nog dichtknijpen als je kijkt naar de malaise bij onze zuiderburen.

De Belgische Groepering van Autodealers en –agenten (GDA) verwacht namelijk dat verkopen in 2009 maar liefst 25 procent lager zijn dan in 2008. Begin dit jaar ging het nog goed bij de Belgische autodealers, maar de laatste maand liep de verkoop met 6,8 procent terug ten opzichte van oktober 2007. Dat meldt Automotive Online.

Een woordvoerder van de GDA is somber: “Sinds enkele weken merken we al een sterke terugloop in showroombezoeken. Ook loopt de markt voor tweedehandsauto’s terug en daalt de waarde van occasions sterk.” Andere automarkten die zwaar getroffen zijn door de recessie zijn onder andere Spanje en Groot-Brittannië.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video