Minder grote motoren voor BMW

Laatste update:  2 september 2008 10:37 info

Slecht nieuws voor de liefhebbers van de grote BMW-motoren: het merk schroeft de productie van de V8-motoren terug.

Dat meldt Automotive News. Momenteel lukt het al niet om de fabriek volledige shifts te laten draaien. Hetzelfde verhaal gaat min of meer op voor de V10 uit de M5 en de M6.

BMW kan de vraag naar viercilinders momenteel juist amper aan. Het Duitse merk overweegt zelfs om –liefhebbers zullen hiervan gruwen- de productie van zescilinders te verlagen om aan de stijgende vraag naar de vierpitters te voldoen.

Volgens vakbondsleider Manfred Schoch is er jaarlijks vraag naar ongeveer een half miljoen viercilinders. Dat aantal zal de komende jaren door de stijgende brandstofprijzen verder toenemen, is de verwachting.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video