Dakar Rally afgelast vanwege terreurdreiging

Laatste update:  4 januari 2008 12:58 info

De fameuze Dakar Rally gaat dit jaar niet door. Een ‘reële terreurdreiging’ in Mauretanië zorgt ervoor dat de organisatie besloten heeft het evenement af te blazen.

Dat meldt het Nederlandse team Dakarsport, dat zegt ingelicht te zijn door de organisatie van het evenement, op haar website. De Franse autoriteiten zouden de organisatie eerder al gewaarschuwd hebben voor een op handen zijnde terreuraanslag, nadat er vorige week vier Franse toeristen werden vermoord in Mauretanië. Sindsdien geldt er voor het Afrikaanse land een negatief reisadvies.
Het team Dakarsport meldt op de website zeer teleurgesteld te zijn: “Het rumoer in Mauritanië was bekend, maar een beslissing op dit moment was door weinigen verwacht. Dat het besluit nu al is genomen en niet is uitgesteld tot in Mauritanië kan maken hebben met de juridische consequenties voor de organisatie. Alle teams zijn met stomheid geslagen en komen nu samen bij de hallen van de keuring. Team Dakarsport.com beraadt zich op het schema voor de komende dagen. Leuker kunnen we het niet maken.”
Het evenement zou zaterdag van start gaan in Lissabon en op 20 januari eindigen in Dakar. Mauretanië was het derde land op de route van de racekaravaan. Om 12 uur begon een briefing waarin de organisatie de teams inlicht over de precieze redenen van het besluit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video