Onbetaalbare Chinese spiegel voor camera aan diggelen

Laatste update:  18 januari 2007 10:25 info

PEKING - Chinees studiopubliek heeft deze week geschokt gezien hoe een programmamedewerker per ongeluk een 2500 jaar oude bronzen spiegel kapot liet vallen. Het incident gebeurde zondag tijdens de opnames voor een tv-uitzending waarin de 'tien waardevolste schatten' uit Chinese privécollecties zouden worden getoond.

Experts renden het podium op om de scherven bijeen te rapen terwijl publiek en medewerkers in doodse stilte toekeken, aldus staatspersbureau Xinhua.

De kleine versierde spiegel ingelegd met turkoois, uit 475 tot 221 voor Christus, was de enige in zijn soort. Verzamelaars hadden de eigenaar er een miljoen dollar voor geboden. Het is niet bekend of de antiekliefhebber de schade vergoed krijgt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)