'Meer dan 20.000 man extra naar Irak'

Laatste update:  10 januari 2007 06:07 info

WASHINGTON - Het nieuwe Irak-plan van de Amerikaanse president George Bush voorziet in het sturen van meer dan 20.000 extra militairen naar het Arabische land. Dit heeft een functionaris van het ministerie van Defensie gezegd, die niet met naam genoemd wil worden.

Foto:  Defenselink

Het getal 20.000 dook de afgelopen dagen ook al op in de New York Times en werd genoemd door een senator die net met Bush had gesproken. Nu komt het getal voor het eerst rechtstreeks van het Pentagon. Het staatshoofd zelf maakt zijn plannen woensdagavond (plaatselijke tijd) officieel bekend.

De meeste extra manschappen gaan naar Bagdad, aldus de defensiefunctionaris; 4000 zijn bestemd voor de provincie Anbar, een bolwerk van soennitisch verzet in het westen van Irak.

Irak-plan

Ook voorziet de laatste versies van Bushs Irak-plan erin dat Iraakse regering uiterlijk in november de verantwoordelijkheid op zich moet hebben genomen voor de veiligheid in heel Irak. Nu is Bagdad daarvoor nog maar in drie van de achttien provincies zelf verantwoordelijk voor.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video