ROC geeft Nederlandse lessen in Turkije

Laatste update:  8 januari 2007 15:55 info

EINDHOVEN - Het Regionaal Opleidingscentrum Eindhoven (ROC) begint in februari een opleiding in Turkije. De School voor Volwasseneneducatie gaat in Adana aan de Turkse zuidkust Nederlandse taal en lessen over de Nederlandse cultuur en samenleving verzorgen, bevestigde directeur en projectleider Jos Roothans maandag.

Foto:  ANP

Het ROC krijgt in de stad met een miljoen inwoners onderdak in een "dershane", een school voor volwassenen. Het opleidingscentrum levert de apparatuur, programma's en de docenten.

Vier Nederlandse leraren hebben zich inmiddels aangemeld.

Met de (inburgerings)cursussen richt de school zich vooral op gezinsherenigers, Turkse studenten die in Nederland onderwijs willen gaan volgen en Turkse ondernemers die zaken doen met Nederland.

Werving

De werving van leerlingen is deze week begonnen. Het ROC gokt op ongeveer 150 'klanten' in het eerste jaar. Het gaat om een zogenoemde private activiteit zonder winstoogmerk.

Roothans legde uit dat het ROC zich zo vooral wil profileren als ondernemende en innovatieve onderwijsinstelling, die zelf haar klanten binnenhaalt. Voor zover bij hem bekend is het project uniek voor Nederland.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder