Zeehondjes weggespoeld door storm

Laatste update:  2 januari 2007 13:40 info

PIETERBUREN - Bij de zeehondencrèche in Pieterburen zijn de afgelopen dagen in totaal 43 huilers binnengebracht. Volgens oprichtster Lenie 't Hart zijn de jonge zeehonden door de harde storm en de hoge waterstand van de zandbanken gespoeld en zo hun moeder kwijtgeraakt.

Foto:  ANP


Foto: Ernst Kruize l Huilertje aangespoeld op strand Vlieland

't Hart spreekt van "extreme" aantallen. Alleen al op nieuwjaarsdag werden er, met name op de stranden van Vlieland en Terschelling, in totaal 23 huilers aangetroffen. De laatste keer dat in korte tijd zoveel zeehondjes hun moeder verloren, was tijdens in de winter van 2000.

Vooral op de stranden van Vlieland en Terschelling zijn veel huilers gevonden. Zij worden in Pieterburen opgevangen in een grote tent, die speciaal voor dit doel is opgezet. Na ongeveer drie maanden, als de dieren sterk genoeg zijn, worden ze weer uitgezet in zee.

Zwemmen

De huilers hebben de eerste weken van hun leven een dikke, witte babyvacht waardoor ze niet goed kunnen zwemmen. Als de pups ongeveer drie weken oud zijn, verharen ze en komt hun definitieve vacht tevoorschijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)