Melbourne verborgen onder dikke laag rook

Laatste update:  9 december 2006 15:45 info

SYDNEY - De Australische stad Melbourne is zaterdag verscholen onder dikke rookwolken afkomstig van enkele van de ernstigste bosbranden in zeventig jaar. Door de rook is de luchthaven van de stad Melbourne in de problemen gekomen.

Foto:  ANP


De bosbranden veroorzaken een deken van rook boven de staat Victoria

Op het vliegveld ging door de rook meerdere keren het brandalarm af en kampen veel reizigers met lange vertragingen. De donkere wolken verhinderden ook blusvliegtuigen om hun werk te doen.

Militairen zijn circa 4000 brandweerlieden te hulp gesprongen, die in de zuidelijke staat enkele van de 24 vuurhaarden bestrijden. Zij bestrijden samen met collega's uit Nieuw-Zeeland het vuur.

Dat heeft al zeker 180.000 hectare geblakerd, een gebied ter grootte van de Nederlandse provincie Zeeland. De meeste branden, vaak veroorzaakt door blikseminslag, woedden in ontoegankelijke bergen in het noordoosten van de staat Victoria.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder