Man aangehouden voor ernstige verwaarlozing dieren

Laatste update:  30 november 2006 14:04 info

KERKRADE - Een 48-jarige man uit Heerlen is aangehouden wegens zware dierenmishandeling. Landelijke inspecteurs van de Dierenbescherming troffen op het boerenbedrijf van de man in Kerkrade onder meer verwaarloosde honden, puppies, geiten en lammeren aan. De eigenaar hangt een celstraf boven het hoofd.

De inspecteurs constateerden dat de neus van een teef ontstoken was. Daarnaast waren de pootjes van een pup aangevreten door een hongerige soortgenoot. Rondom de dieren lag beschimmeld brood, soms nog in flarden plastic. Drinkwater ontbrak. De man heeft inmiddels bekend.

De Heerlenaar zou de honden gevoerd hebben met zo'n vijftig door hem geslachte schapen en een ezel. De knoken gooide hij in de containers van het slachthuis of begroef hij, bekende hij. Hij beheerde tot juni een kudde schapen in een natuurgebied. De slechte dieren daarvan voerde hij aan de honden.

Graafwerk

Bij graafwerkzaamheden in en om de stal werden botten en kadavers van verschillende dieren aangetroffen.

De man werd in augustus al eens geverbaliseerd voor verwaarlozing van schapen in een weiland.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video