Helft Nederlanders gelooft in wonderen

Laatste update:  5 september 2006 09:22 info

AMSTERDAM - Bijna 45 procent van de Nederlanders gelooft in wonderen. Dat blijkt dinsdag uit een rapport van het Sociaal en Cultureel Planburau (SCP). Daarin staat ook dat de aanhang voor de positieve kanten van het geloof groter is dan voor de negatieve kanten.

Foto:  ANP

Zo gelooft de helft van de bevolking in een leven na de dood en denkt veertig procent dat de hemel bestaat. Minder dan één op de vijf mensen (achttien procent) gelooft in het bestaan van een hel.

Buitenkerkelijk

Het SCP verwacht dat in 2020 bijna driekwart van de Nederlandse bevolking buitenkerkelijk is. Dat is een verdere daling ten opzichte van 2004, toen 64 procent zich buitenkerkelijk noemde. In 1958 ging het om iets minder dan een kwart (24 procent) van de bevolking.

Over veertien jaar rekent vier procent van de Nederlanders zicht tot de Protestantse Kerk in Nederland. Deze fusie van kerken ontstond in 2004. Toen had deze kerk een aanhang van dertien procent van de bevolking. Ook het aantal katholieken daalt verder. In 1980 noemde nog veertig procent van de bevolking zich katholiek. In 2004 was dat 28 procent en in 2020 zal dat niet meer dan tien procent zijn.

Islam

Alleen de aanhang van kleine kerkgenootschappen en de islam groeien. De eerste neemt toe van vier naar ruim zeven procent van de bevolking. Eenzelfde percentage zal zich in 2020 rekenen tot de islam. Dat is een groei van ruim één procent ten opzichte van 2004.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)