Veel Nederlanders dromen van ander leven
RIJSWIJK - Vakantie en emigreren, een andere baan en een ander leven beginnen zijn de populairste fantasieën tijdens het dagdromen, zo blijkt uit representatief onderzoek van het maandblad Psychologie Magazine. Zeker 94 procent droomt van vakantie of emigreren, terwijl 80 procent een ander leven zou willen.
Foto: Inertia Stock
De onderzoeksresultaten onder duizend mensen tussen de 18 en de 65 jaar staan in het septembernummer van Psychologie Magazine.
"Elke 90 minuten dromen we even weg, weten we uit laboratoriumonderzoek. We fantaseren dus heel wat af op een dag", stelt redacteur Heleen Peverelli. Als er gefantaseerd wordt over vakanties, reizen en emigreren denken mensen voornamelijk aan Spanje, Zuid-Frankrijk en Toscane.
Andere partner
Op de tweede plaats staat de dagdroom over ander werk. Zeker 90 procent denkt daar wel eens aan. Zo'n 14 procent doet dat dagelijks, terwijl 28 procent dat maandelijks doet. Populair is ook de dagdroom om iemand iets betaald te zetten. Van de ondervraagden maakt 70 procent zich daar wel eens schuldig aan. Een zelfde aantal fantaseert wel eens over een andere partner.
Aan fantasieën over een 'geheel ander leven' zegt een man: "Rijk, knap en slank". "Heel veel mensen fantaseren ook dat ze een groot geldbedrag winnen, waarna hun leven nooit meer hetzelfde zal zijn: niet meer werken, huis in het buitenland, nooit meer stress", concludeerden de onderzoekers.
Begrafenis
Dagdromen kunnen echter ook wat zwarter van aard zijn. Zo fantaseert 64 procent van de Nederlanders wel eens over zijn eigen begrafenis, maar ook andermans begrafenis is erg in trek: de helft van de mensen denkt hier heimelijk wel eens aan.
Seksualiteit
Stiekem zijn ook de gedachten van 69 procent van de Nederlanders over seksualiteit met de eigen partner. Een kleiner aantal van 60 procent fantaseert ook over seks met een ander "Maar van de mensen die al langer dan 20 jaar bij elkaar zijn, fantaseert 56 procent nog steeds over de eigen partner", zeggen de onderzoekers.
"De meest populaire fantasiepartner is de ex. Zeker eenderde van de fantaserende Nederlanders met een partner beleeft mentale avonturen met een vroegere geliefde."

Startpagina