Iran zwaait met het oliewapen (video)

Laatste update:  4 juni 2006 15:53 info

TEHERAN - Als de Verenigde Staten een 'foute stap' zetten in de ruzie om het Iraanse atoomprogramma, dan zou Iran het oliewapen kunnen inzetten. Dit blijkt uit een toespraak die geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei zondag hield op de Iraanse staatstelevisie.

Foto:  ANP

Bekijk video: Modem/ Breedband

"Als jullie een verkeerde beweging maken inzake Iran, dan zal de energiestroom in deze regio op een ernstige manier in gevaar komen", aldus de ayatollah. Eerder hadden Iraanse functionarissen het gebruik van het oliewapen herhaaldelijk uitgesloten.

Iran is de vierde olie-exporteur in de wereld. In de jaren zeventig zorgden islamitische olie-exporterende landen voor een ernstige oliecrisis in het Westen.

Volgens Khamenei moet Iran niet toegeven aan "bedreigingen en omkoping". Het Westen heeft aangeboden Iran te helpen bij het opwekken van atoomenergie als het land afziet van het verrijken van uranium.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)