Nieuwe raad Utrecht wil links college

Laatste update:  9 maart 2006 23:00 info

UTRECHT - Vrijwel de hele Utrechtse gemeenteraad vindt dat er op grond van de verkiezingsuitslag van dinsdag een links college van burgemeester en wethouders moet komen. Dat bleek donderdag tijdens een debat, dat de aftrap was van de collegeonderhandelingen. PvdA, GroenLinks en SP behaalden dinsdag 27 van de 45 zetels.

De PvdA, die als grootste raadsfractie de leidende rol heeft in de onderhandelingen, sprak nog geen voorkeur uit. GroenLinks, SP en VVD waren de meest uitgesproken voorstanders van een linkse coalitie, al waarschuwde de VVD wel voor stijging van de lokale lasten in een "Pyongyang aan de Vecht".

Of een links college daadwerkelijk het licht gaat zien is de vraag. De linkse partijen benadrukten donderdag vooral hun overeenkomsten. Grote verschillen van opvatting zijn er echter ook. Zo denkt de PvdA heel anders over de plannen voor het stationsgebied dan GroenLinks en SP.

De PvdA praat de komende week afzonderlijk met de andere fracties, op die van Leefbaar Utrecht en de Vleutense lokale partij Burger en Gemeenschap na. Leefbaar Utrecht doet niet mee, omdat de partij na de verkiezingsnederlaag van dinsdag de oppositie verkiest. Burger en Gemeenschap was donderdag niet aanwezig.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)