Grote bosbranden teisteren Australië (video)

Laatste update:  26 januari 2006 13:41 info

MELBOURNE - In het zuiden van Australië woeden grote bosbranden. Volgens Australische media donderdag heeft het vuur al zeker 150.000 hectare in de as gelegd, een gebied groter dan de provincie Flevoland. Er vielen al zeker drie doden en de branden bedreigen verscheidene dorpen en boerderijen.

Bekijk video: Modem/ Breedband

De brandweer boekte volgens de omroep ABC donderdag een succes in de deelstaat Victoria. Daar kon een grote brand voorlopig onder controle worden gebracht. Voor zeker 60.000 schapen kwam de hulp te laat. Zij kwamen om in de vlammenzee. Ook tientallen huizen vielen ten prooi aan de vlammen. Ook op het eiland Tasmanië zijn er verscheidene brandhaarden.

De branden zijn waarschijnlijk vooral ontstaan door menselijk handelen, al dan niet opzettelijk. Door het warme weer, met temperaturen die oplopen tot ongeveer 40 graden, en een harde wind, zijn de branden moeilijk te bedwingen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)