Walvis in Theems zet Londen op stelten (video)

Laatste update:  20 januari 2006 18:00 info

LONDEN - Londenaren keken vrijdag hun ogen uit toen ze een walvisachtige zagen zwemmen in de rivier de Theems. Volgens de Britse zender BBC gaat het om een Noordelijke Butskop, een walvisachtige uit de familie van de spitssnuitdolfijnen, die doorgaans alleen te vinden is in de noordelijke Atlantische Oceaan.

Bekijk video: Modem/ Breedband


'Hij is erg ver van huis en ik heb geen idee hoe het dier in de Theems terecht is gekomen'

Het dier, ongeveer 5 meter lang, werd onder meer gezien bij de parlementsgebouwen in het historische hart van Londen. Een zegsman van de Royal National Lifeboat Institution (RNLI) liet de BBC weten dat donderdag al drie walvissen waren gespot in de rivier, maar dat slechts een dier het is gelukt om verder stroomopwaarts te zwemmen.

Een bioloog van de dierentuin van de Britse hoofdstad sprak van een zeer zeldzaam verschijnsel. "Hij is erg ver van huis en ik heb geen idee hoe het dier in de Theems terecht is gekomen." Volgens het stadsbestuur van Londen is na een kijkje in de archieven het de eerste keer dat een butskop in de rivier is waargenomen.


Het dier, ongeveer 5 meter lang, werd onder meer gezien bij de parlementsgebouwen

Dierenbeschermers hebben een boot nabij de butskop om te zien of het dier in de problemen komt. Het heeft al een afgemeerde boot geraakt. De butskop ziet er volgens experts gezond uit, maar ze hebben zorgen over hoe het dier zijn weg terug naar zee moet vinden. Langs de kade hebben zich honderden mensen verzameld die getuige willen zijn van het zeldzame gebeuren.

Breaking News

Het Britse Sky News heeft een helikopter ingezet om de butskop te kunnen volgen en opnamen te maken. De website van de commerciële omroep heeft het nieuws over de walvis als 'Breaking News' gebracht. Ook de Amerikaanse nieuwszender CNN berichtte rechtstreeks vanaf de kade.

Over de jaren zijn al vaker dolfijnen en zeehonden in de Theems opgedoken.

/LINK

Sky News - video walvis

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)