Griekenland getroffen door aardbeving (video)

Laatste update:  9 januari 2006 09:00 info

AMSTERDAM - Het zuiden van Griekenland is zondag getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,7 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag ruim tweehonderd kilometer ten zuiden van de Griekse hoofdstad, tussen Kreta en het schiereiland Pelopponesos. Vooralsnog zijn er geen meldingen van dodelijke slachtoffers.

Bekijk video: Modem/ Breedband

Op het eiland Kithira, dicht bij het epicentrum, stortten een kerk en tien huizen in. Tientallen andere gebouwen en het vliegveld raakten beschadigd. Op Kreta raakten enkele personen gewond toen zij vluchtten.

De aardbeving, die om 12.34 uur Nederlandse tijd plaatsvond, zou in grote delen van Griekenland voelbaar zijn geweest. De bevingen werden gevoeld tot op Cyprus, in de Gazastrook en in Zuid-Italië. Volgens eerste berichten zijn duizenden mensen de straat op gevlucht. Er worden nog naschokken verwacht. Het leger en de politie zijn in staat van paraatheid gebracht.

Weinig paniek

Een NU.nl-lezer meldt vanuit Athene dat de aardbeving meeviel. "In Athene - iets ten zuiden van de Acropolis - duurde de aardbeving langer dan gebruikelijk maar voelde niet heel hevig aan. De grond trilde, dat is alles. Er is ook weinig van paniek te merken. Schade heb ik zelf niet gezien. Vooral het telefoonverkeer schijnt enigszins overbelast te zijn, maar ook niet meer dan dat."

Ook op Kreta lijkt de schade volgens een NU.nl-lezer ter plaatse mee te vallen. "Op Kreta vrijwel geen schade. Aardbeving was voelbaar, maar we hebben het gekker meegemaakt"

Desondanks was de aardbeving zelfs in Egypte voelbaar. "Mijn man is in Cairo in Egypte op dit moment. Daar is de aardbeving ook heel duidelijk gevoeld en is men de straat op gegaan. Schade is op dit moment nog niet bekend", schrijft een NU.nl-lezer.

Dood

In september 1999 leidde een aardbeving met een kracht van 5,9 in Athene en omgeving tot de dood van ruim 140 personen. Ongeveer 60.000 personen raakten dakloos.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)