Doden door overstromingen op Java (video)

Laatste update:  2 januari 2006 15:08 info

JAKARTA - Overstromingen hebben in het oosten van het Indonesische eiland Java ten minste 48 levens geëist. Circa honderd mensen worden nog vermist, waardoor gevreesd wordt dat het dodental in het district Jember nog verder zal oplopen.

Foto:  Novum Nieuws

Bekijk video: Modem/ Breedband

Dat heeft een politiewoordvoerder maandag tegen de Australische omroep ABC gezegd. Vooral drie dorpen en een islamitische kostschool zijn zwaar getroffen. In een dorp werden 21 lichamen gevonden, in een andere negentien.

Duizenden personen zijn voor het natuurgeweld op de vlucht geslagen. Het snelstromend water van onder meer de overstroomde rivier de Kaliputih heeft ook 850 huizen verwoest of zwaar beschadigd. In de regio regent het sinds zaterdag overvloedig. Talrijke straten zijn onbegaanbaar geworden.

Indonesië wordt tijdens het regenseizoen vaak getroffen door ernstige overstromingen. Illegale houtkap verergert de gevolgen van hevige regenval. Door een overstroomde rivier kwamen in 2003 op Sumatra meer dan tweehonderd personen om het leven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)