'Balkenende twijfelt over missie Afghanistan'

Laatste update:  29 november 2005 07:36 info

AMSTERDAM - Minister-president Jan Peter Balkenende (CDA) heeft ernstige twijfels over een nieuwe Nederlandse missie naar Afghanistan. Dat hebben bronnen rond het kabinet gezegd tegen De Telegraaf. De missie naar de volgens de krant 'levensgevaarlijke' provincie Oeroezgan zou daarmee verder op losse schroeven komen te staan.

Foto:  ANP

De premier zou zich voornamelijk zorgen maken dat in de Tweede Kamer weinig steun voor de missie bestaat. Samenwerking met de Verenigde Staten is niet vanzelfsprekend voor het merendeel van het parlement. Vorige week werd duidelijk dat niet alleen de linkse oppositie, maar ook VVD en D66 eerste opheldering willen van de VS, na berichten dat het land het internationaal recht zou schenden. Ook de steeds hardnekkiger wordende geruchten over geheime gevangenissen van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA baren de Kamer zorgen.

Navo

De Navo heeft Nederland gevraagd de troepen te sturen ter ondersteuning van de Isaf-missie in het land. Deze staat onder leiding van het bondgenootschap. Secretaris-generaal van de Navo Jaap de Hoop Scheffer zei vrijdag dat de Navo geen Afghaanse gevangenen overdraagt aan de Amerikanen en de mensenrechten in het land respecteert. Een Nederlandse missie in het zuiden van Afghanistan zal volgens hem gescheiden opereren van de Amerikaanse troepen. De Hoop Scheffer ziet Nederland graag deelnemen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)