'Mond gesnoerd door moord Van Gogh'

Laatste update:  2 november 2005 15:59 info

HILVERSUM - Volgens veel Nederlanders (68 procent) kunnen de burgers tegenwoordig niet meer zeggen wat ze willen. Meer dan de helft (52 procent) denkt dat dat komt door de moord op Theo van Gogh. Dat blijkt uit onderzoek onder bijna 1300 mensen door bureau Motivaction in opdracht van het actualiteitenprogramma Netwerk.

Foto:  B.R. Schudel

De helft van de ondervraagden denkt dat Nederlanders zich over het algemeen nog wel vrij voelen om hun mening te geven, maar dan vooral in de eigen huiskamer. Ruim tweederde (69 procent) denkt dat Nederlanders zich daar helemaal vrij voelen. Op straat (50 procent) en in de politiek (44 procent) is dat veel minder.

Christenhond

De ondervraagden waren uitgesproken over bepaalde opmerkingen die niet kunnen. Zo wordt het noemen van homoseksualiteit als een besmettelijke ziekten door 90 procent onacceptabel genoemd. Iemand voor christenhond uitmaken en de islam achterlijk noemen scoorden ook hoog met respectievelijk 80 en 74 procent. Ruim tweederde van de deelnemers aan de enquête noemt het onacceptabel om iemand voor geitenneuker uit te maken.

Als wel acceptabel worden opmerkingen gezien als Nederland vol noemen en oproepen doen voor de doodstraf.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)