Tientallen doden bij aanslagen Bali (video)
JAKARTA - Een drietal bomexplosies op het toeristische Indonesische eiland Bali heeft zaterdag aan zeker enkele tientallen mensen het leven gekost. De autoriteiten hebben tot dusver 25 doden gemeld, maar volgens medewerkers van de Franse ambassade die zelf langs de klinieken zijn gegaan, zijn zeker 32 mensen omgekomen.
Foto: ANP
Bekijk video: Modem/ Breedband
Politiemannen zoeken naar bewijs bij een restaurant in Kuta waar een bom is ontploft
Onder hen zijn ook buitenlandse toeristen. De Australische minister van Buitenlandse Zaken Downer bevestigde de dood van een Australiër. Volgens een Indonesische televisiezender is ook een Japanse omgekomen. Meer dan honderd mensen zijn gewond geraakt. Volgens artsen zijn onder hen ook tientallen buitenlandse toeristen.
Onder de slachtoffers zijn, voor zover zaterdagavond bekend was bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, geen Nederlanders. De consul en een medewerker van de Nederlandse ambassade in Jakarta zoeken op het eiland met hulp van de autoriteiten naar mogelijke Nederlandse slachtoffers. Zondag komt nog zeker één ambassademedewerker uit Jakarta naar Bali om te helpen zoeken, aldus de woordvoerder van het ministerie.
Terroristische aanslag
President Susilo Bambang Yudhoyono heeft verklaard dat het om een "terroristische aanslag" gaat. Hij kondigde aan dat hij zondag zelf naar Bali gaat. Ook de politie gaat ervan uit dat de drie explosies, twee bij restaurants in Jimbaran en een bij een café in Kuta, zijn veroorzaakt door bommen.
Bali werd in oktober 2002 ook al getroffen door terroristische aanslagen. Daardoor kwamen meer dan tweehonderd mensen om het leven, onder wie bijna negentig Australische en vier Nederlandse vakantiegangers. In die zaak zijn dertig verdachten opgepakt. Drie zijn ter dood veroordeeld, 26 anderen kregen gevangenisstraffen van drie jaar tot levenslang.
Terreurgroep
Veel verdachten zouden zijn verbonden aan Jemaah Islamiyah (JI), een Zuidoost-Aziatische terreurgroep die banden zou hebben met al-Qaeda. De vermeende leider van JI, Abu Bakar Bashir, is tot drie jaar cel veroordeeld voor zijn aandeel in de aanslagen op Bali in 2002. Australië zei zaterdag te vermoeden dat JI ook nu achter de aanslagen op het vakantie-eiland zit.


Startpagina