'Spiderman' beklimt wolkenkrabber (video)

Laatste update:  12 juni 2005 16:18 info

HONGKONG - De Franse klimmer Alain Robert, bijgenaamd Spiderman, heeft zaterdag met blote handen een 283 meter hoge wolkenkrabber in Hongkong bedwongen. De 42-jarige Fransman had een uur nodig voor de klauterpartij, die hij slechts gekleed in een rode broek volbracht.

Foto:  ANP

Bekijk video: Modem/ Breedband

Beneden stond een menigte te kijken naar Robert, die onderweg zelfs even de tijd nam om een oproep op zijn mobiele telefoon te beantwoorden. Bovenop de kantoortoren, het 62 verdiepingen tellende Cheung Kong Centre, stond de politie de Fransman op te wachten. Hij had geen toestemming voor de klimpartij, maar mocht na controle van zijn paspoort weer gaan.

Robert staat erom bekend dat hij zonder klimgereedschap hoge gebouwen beklimt. Eerder bedwong hij de Eiffeltoren in Parijs, het Empire State Building in New York, de Petronas Towers in Kuala Lumpur en de Taipei 101 in Taiwan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)