Kardinalen bijeen om opvolger paus te kiezen (video)

Laatste update:  18 april 2005 09:27 info

VATICAANSTAD - De 115 kardinalen van de Rooms-Katholieke Kerk die nog geen tachtig jaar oud zijn, komen vanaf maandag bijeen in de Sixtijnse Kapel in het Vaticaan om de opvolger van paus Johannes Paulus II te kiezen. Ze vieren 's morgens eerst de mis in de Sint-Pietersbasiliek. Om 16.30 uur gaan ze in processie naar de kapel, waar ze het conclaaf beginnen met één stemronde.

Foto:  ANP

Bekijk video: Modem/ Breedband


Zolang nog geen kandidaat een tweederde meerderheid heeft gekregen, komt dagelijks zwarte rook uit de schoorsteen van de kapel

In de dagen daarna stemmen ze zowel 's morgens als 's middags tweemaal, totdat een van hen een tweederde meerderheid heeft behaald. Na dertig stemrondes kunnen de kardinalen besluiten dat een gewone meerderheid voldoende is. Tijdens het conclaaf zijn de kardinalen volledig van de buitenwereld afgesloten.

Zolang nog geen kandidaat een tweederde meerderheid heeft gekregen, komt dagelijks rond 12.30 en 19.00 uur zwarte rook uit de schoorsteen van de kapel. Zodra de kardinalen een paus hebben gekozen, is witte rook te zien, begeleid door klokgelui. Even daarna wordt de nieuwbakken kerkleider op het balkon van de Sint Pieter voorgesteld met de uitroep Habemus papam! (We hebben een paus!).

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder