Doden door aanslagen bij 'groene zone' Bagdad

Laatste update:  4 december 2004 14:46 info

BAGDAD - Zeker vijftien mensen zijn zaterdag gedood door twee aanslagen met autobommen bij een politiebureau in de buurt van de 'groene zone', het zwaarbewaakte deel van de Iraakse hoofdstad Bagdad, waar de Amerikanen en de interim-regering hun hoofdkwartieren hebben. Onder de doden zijn vier politiemensen. Nog eens vijftig personen raakten gewond.

Foto:  ANP

Dat heeft de nieuwszender CNN gemeld op gezag van de Iraakse politie en medisch personeel in de Iraakse hoofdstad.

De opstandelingen pleegden de aanslag bij een controlepost voor de groene zone. Die post ligt in de buurt van het politiebureau Salhiyah. Na de explosies vielen rebellen twee controleposten rond de groene zone aan. Daaronder was ook de post die het doelwit was van de bomaanslagen. De twee controlepunten zijn na de aanval gesloten.

Twee aanslagen vrijdag op politieposten in Bagdad eisten 26 levens. De Jordaanse terrorist Abu Musab al-Zarqawi eiste de verantwoordelijkheid voor die acties op.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)