Nederland succesvol in jacht op terreurgeld

Laatste update:  20 november 2004 10:51 info

AMSTERDAM - Nederland vormt een belangrijk knooppunt voor het vergaren van geld door terroristen, zo opent de Volkskrant zaterdag. De opsporing van terreurgeld ingezameld door internationale netwerken begint vrijwel altijd in Nederland. Uit andere Europese landen komen nauwelijks signalen van grensoverschrijdende netwerken die terreurgelden verzamelen.

Foto:  Chris Heijmans

Dat heeft de Amerikaanse onderminister Stuart Levey van Financiën deze week aan een hoge delegatie uit de Nederlandse financiële wereld laten weten, onder wie afgevaardigden van De Nederlandsche Bank en het ministerie van Financiën. Volgens Levey is Nederland scherper dan andere landen met het opsporen en daardoor bijna altijd degene die als eerste rekeningen detecteert.

Wereldwijd is tot nu toe 110 miljoen euro bedoeld voor terreuracties geblokkeerd. Het geld stond op rekeningen van ruim 350 personen en instellingen. In Nederland zijn zeker drie internationale netwerken blootgelegd: Al Aqsa, Benevolence en Al Haramain.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Van Ginkel

De middenvelder van Vitesse concentreert zich op het jeugd-EK, en niet op een transfer. 'Vitesse bepaalt natuurlijk niet alles, maar wel het meeste.' 

Lees verder

Bezoek Luxemburg

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima brengen een kennismakingsbezoek aan Luxemburg bij het paleis van groothertog Henri en groothertogin Maria Teresa.

Bekijk fotoserie (6)