Dertien rebellen gedood in Irak

Laatste update:  25 juli 2004 16:39 info

TIKRIT/BAQUBA - Iraakse veiligheidstroepen hebben in de buurt van Baquba, ten noordoosten van de hoofdstad Bagdad, dertien rebellen gedood. Dat meldde het Amerikaanse leger zondag.

De Iraakse troepen ondersteunden zondag eenheden van het Amerikaanse leger bij een inval in Buhriz, toen de rebellen het vuur op hen openden. In het daarop volgende vuurgevecht kwamen dertien rebellen om het leven. Bij de gevechten, waarbij de rebellen raketgranaten gebruikten, boden de Amerikanen luchtsteun. Volgens een woordvoerder van het leger waren er verder geen slachtoffers.

In Baquba zelf werd een vertaler voor het Amerikaanse leger doodgeschoten toen zij op weg was naar haar werk. Zij was echter niet betrokken bij de schietpartij in Buhriz.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video