Uitgegeven: 
Laatste update: 
19 juni 2012 20:49
19 juni 2012 22:04

Tahrirplein Egypte weer toneel van protest

CAIRO - Duizenden aanhangers van de Moslim Broederschap zijn dinsdag het Tahrirplein in Caïro opgegaan om te protesteren tegen het militaire regime, dat in hun ogen de macht in het land naar zich toe trekt.

AFP

De Broederschap riep mensen op naar het plein te komen.

Donderdag wordt bekend wie de presidentsverkiezingen heeft gewonnen: ex-luchtmachtgeneraal Ahmed Shafiq of Mohammed Mursi van de Broederschap. Beiden claimen de overwinning.

De demonstranten scandeerden leuzen om hun protest kracht bij te zetten. Zij zien Shafiq als opvolger van ex-president Hosni Mubarak, die door protesten op hetzelfde plein vorig jaar zijn positie opgaf. Shafiq was onder Mubarak onder meer premier.

Lees alles over de gebeurtenissen in Egypte

Lees alles over de ontwikkelingen in het Midden-Oosten

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Gevangenissen

Staatssecretaris Fred Teeven (Justitie) gaat 19 gevangenissen sluiten, dat zijn er 7 minder dan in zijn oorspronkelijke plan. Daardoor gaan ook minder banen verloren.

Lees verder

Demonstratie Brazilië

Tienduizenden Brazilianen zijn dinsdagavond (lokale tijd) opnieuw de straat opgegaan om te demonstreren tegen de regering.

Lees meer en bekijk beeld