Grote voedseltekorten in crisisgebieden Syrië
HOMS - Inwoners van de crisisgebieden in Syrië hebben grote moeite om aan voedsel te komen. Dat meldde een woordvoerder van het Internationale Rode Kruis in het Arabische land maandag.
Foto: AFP
''Er is steeds meer geweld. De straten zijn leeg, mensen kunnen nergens heen om voedsel te kopen'', aldus Saleh Dabbakeh. ''Het is zelfs moeilijk om aan brood te komen''.
Dabbakeh zegt dat lokale medewerkers van de hulporganisatie negen hulpposten hebben opgezet rondom Homs.
Die stad wordt al 10 dagen beschoten. Inwoners kunnen de posten voor medische hulp en voedsel echter nauwelijks bereiken, aldus Dabbakeh. ''Het is zelfs moeilijk om aan brood te komen." Het is voor de hulpverleners te gevaarlijk om in de stad zelf te werken.
Zaterdag lukte het medewerkers van het Rode Kruis wel om 80 mensen, vooral vrouwen en kinderen, uit een van de getroffen wijken in Homs te halen. Het Syrische leger had een staakt-het-vuren van enkele uren afgekondigd voor de evacuatie.
Verenigde Naties
De wreedheden die door het Syrische regime sinds maart vorig jaar zijn begaan en die nu nog doorgaan, komen neer op misdaden tegen de menselijkheid. Dat heeft VN-mensenrechtenchef Navi Pillay maandag gezegd.
Pillay zei maandag in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties dat er sinds het begin van de opstand vorig jaar al meer dan 5400 mensen zijn gedood.
Het aantal doden en gewonden stijgt nog iedere dag, aldus Pillay. Ze zei zich ernstig zorgen te maken dat het opzettelijk aanzetten tot sektarisch geweld in Syrië zal leiden tot een burgeroorlog.
Kop in drukken
Volgens Pillay heeft Syrië het niet aannemen van een resolutie in de Veiligheidsraad gebruikt als excuus 'om tegenstand met overweldigende kracht de kop in te drukken'.
Ze herhaalde een opmerking van VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon, die onlangs zei dat het gebrek aan ingrijpen door de Veiligheidsraad niet moet worden gezien als een volmacht om te doden.

Startpagina