Vojislav Seselj eist schadevergoeding van Tribunaal

Laatste update:  30 januari 2012 11:11 info

DEN HAAG - De Servische ultranationalist Vojislav Seselj eist een schadevergoeding van het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag.

Foto:  ANP

Seselj wil in totaal 2 miljoen euro, omdat het hof zijn mensenrechten zou schenden. Dat heeft het Joegoslavië-Tribunaal maandag bekendgemaakt.

Seselj klaagt onder meer over het trage verloop van het proces. De marathonzaak sleept al sinds 2003 voort. Vanwege ''opzettelijk uitstel van de procedures'' wil hij een half miljoen euro. Seselj eist ook 400.000 euro omdat het tribunaal zijn proceskosten niet vergoedt.

Seselj werd begin 2003 aangeklaagd. Volgens de aanklagers heeft hij met opruiende toespraken Serviërs aangezet tot oorlogsmisdaden in het voormalige Joegoslavië.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer