Friesland biedt Gronings vee boerderijen aan

Laatste update:  6 januari 2012 15:59 info

LEEUWARDEN - De provincie Friesland biedt melkveehouders in Woltersum en omgeving leegstaande boerderijen aan.

Foto:  NU.nl/PhotoCord Cord Beckmann

Daarin kunnen zij een deel van de 2000 koeien en honderden schapen onderbrengen die worden geëvacueerd vanwege de dreigende dijkdoorbraak bij het Eemskanaal.

Het vee kan worden ondergebracht in 5 boerderijen. Die zijn eerder aangekocht door de provincie in verband met de aanleg van nieuwe wegen en natuurontwikkeling.

De boerderijen worden zo snel mogelijk bedrijfsklaar gemaakt. ''De koeien zouden vrijdagavond al op hun opvangadres kunnen worden gemolken'', aldus een woordvoerder van de provincie.

Oproep

Zo'n 130 veehouders hebben stalruimte aangeboden om koeien en schapen in en rond het Groningse Woltersum tijdelijk onderdak te geven.

LTO Noord had eerder op de dag een dringende oproep gedaan aan boeren in Groningen en omliggende provincies om stalruimte beschikbaar te stellen voor melkvee en jong vee.

Aanbiedingen

De aanbiedingen komen uit alle delen van het land tot aan Noord-Brabant toe, maar de meeste uit Groningen. Het transport van de eerste dieren is inmiddels op gang gekomen.

De veehouderijen die het dichtst bij het Eemskanaal liggen, krijgen voorrang bij de evacuatie.

Volgens LTO Noord zijn er voor het plaatsen van kleine koppels dieren nu genoeg mogelijkheden. Er is vooral nog behoefte aan grotere stalruimtes voor meer dan 100 dieren die niet al te ver weg liggen.

Alles over de wateroverlast in Nederland

Actueel weerbericht l Lezersfoto's van het hoge water l Twitterberichten

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer