Wall Street kleurt rood
NEW YORK - De toonaangevende Dow Jones-index op de aandelenbeurs in New York stond maandag flink in de min.
Foto: AFP
Nadat de Aziatische en Europese aandelenmarkten eerder al flink lager waren gesloten, waren de borden op Wall Street ook roodgekleurd.
De Dow sloot 5,5 procent lager op 10809,85 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 6,7 procent tot 1119,46 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor 6,9 procent tot 2357,69 punten.
Eerder op de dag was de Dow voor het eerst sinds november onder de grens van 11.000 punten gezakt. Dit gebeurde kort nadat de Amerikaanse president Obama tijdens een televisietoespraak de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten had verdedigd.
AAA-status
Obama stelde dat de Amerikaanse overheid in de ogen van financiële markten nog steeds een AAA-status heeft. Vrijdag werd bekend dat kredietbeoordelaar S&P de VS deze status heeft ontnomen.
Het was de grootste procentuele daling voor de S&P in een dag sinds begin december 2008. Alle aandelen in deze graadmeter sloten in de min. Het handelsvolume op Wall Street was met 17,4 miljard het grootst sinds het voorjaar van 2010.
Europa
Ook de effectenbeurzen in Europa zijn maandag fors onderuit gegaan. De AEX in Amsterdam sloot op 283,36 punten, een verlies van 4,38 procent ten opzichte van vrijdag.
Ondanks een ingreep van de Europese Centrale Bank (ECB), die zondag aankondigde Italiaanse en Spaanse staatsobligaties op te kopen, stonden de meeste beurzen de hele dag flink in het rood.
Alleen handelaren in Milaan en Madrid onttrokken zich enigszins aan de malaise: de ECB-maatregel leidde tot rentedalingen op staatsleningen in die landen.
Lees de berichten over de schuldencrisis in ons nieuwsdossier


Startpagina