Zeewater bij kerncentrale Fukushima radioactief besmet

Laatste update:  24 maart 2011 13:49 info

TOKIO - Het zeewater in de baai bij de Japanse kerncentrale Fukushima I is door de nucleaire crisis ernstig vervuild geraakt.

Foto:  AFP

Uit metingen bleek dat 147 keer zoveel radioactief jodium in het water zit als toegestaan. Dat meldde het Japanse persbureau Kyodo donderdag.

Volgens energieleverancier Tepco, exploitant van de kerncentrale, zijn de zorgwekkende metingen op woensdag gedaan op ongeveer driehonderd meter ten zuiden van de centrale.

Dat is nabij de plek waar de afvoer van de in de problemen geraakte kernreactoren uitkomt in zee.

Nog hoger

De hoeveelheid radioactief materiaal in zee is de hele week al te hoog. Maandag was sprake van 126,7 keer zoveel radioactief jodium als toegestaan. Dinsdag daalde dat naar bijna dertig keer te veel. Tepco liet weten dat wordt verwacht dat de metingen in de komende dagen nog hoger zullen uitslaan.

Het radioactieve materiaal is vermoedelijk door de regen in zee gekomen. Ook kan bluswater de oorzaak zijn. Dat werd van buitenaf op de nucleaire installatie gesproeid om de centrale te koelen.

Fukushima I kwam in de problemen door de zware aardbeving en daaropvolgende tsunami op vrijdag 11 maart. De elektriciteit in de centrale viel uit en daarmee ook de koeling. De installatie raakte daardoor oververhit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer