Vrouw bijna genekt door verlammende zuigzoen

Laatste update:  21 januari 2011 12:44 info

WELLINGTON - Een zuigzoen is een Nieuw-Zeelandse vrouw bijna fataal geworden. Door een beroerte, die werd veroorzaakt door de zuigzoen, is ze tijdelijk deels verlamd geraakt. Dat schrijven doktoren vrijdag in het vakblad New Zealand Medical Journal.

Foto:  Thinkstock

De 44-jarige vrouw zat tv te kijken, toen ze bemerkte dat ze haar linkerarm niet meer kon bewegen. In het ziekenhuis bleek dat ze een lichte beroerte had gehad.

Artsen hadden in eerste instantie geen idee wat de oorzaak daarvan was, totdat ze een zuigzoen in de nek van de vrouw zagen.

Bloedprop

Door de zuigkracht van de liefkozing was een bloedprop in de ader onder de huid van de vrouw ontstaan. Die prop kwam los en belandde in haar hersenen, waardoor de vrouw een beroerte kreeg.

Het is voor zover bekend de eerste keer dan een zuigzoen een beroerte heeft veroorzaakt, aldus de medici. De vrouw is inmiddels weer beter.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer