Basisvorming gaat op de schop

Laatste update:  17 november 2003 07:59 info

AMSTERDAM - De basisvorming wordt aan een forse vernieuwing onderworpen. Scholen, van vmbo tot gymnasium, krijgen meer vrijheid om de hoeveelheid en het niveau van de lesstof te bepalen. Dat blijkt volgens de Volkskrant uit een tussenrapportage van de commissie die in opdracht van onderwijsminister Maria van der Hoeven de nieuwe basisvorming voorbereidt.

Foto:  ANP

Basisvorming is het lesprogramma voor de onder bouw van het voortgezet onderwijs, die begin jaren negentig werd ingevoerd om alle leerlingen ook na de basisschool nog een tijd gezamenlijk les te geven om zo de definitieve schoolkeuze drie jaar uit te stellen. Van deze oorspronkelijke basisvorming blijft in de nieuwe plannen weinig over.

De adviescommissie wil dat het aantal wettelijk voorgeschreven 'kerndoelen', inhoudelijke onderwerpen waar alle scholen zich aan moeten houden, teruggaat van 280 naar 62. Hierdoor krijgen scholen meer vrijheid zelf het lesprogramma vast te stellen. Er komt verder meer ruimte om de overblijvende kerndoelen in te vullen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Auto

BMW M6 gepresenteerd

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)