Scholen weigeren leerlingen om leeftijd

Laatste update:  27 juli 2010 08:06 info

AMSTERDAM - De Jongeren Organisatie Beroepsonderwijs krijgt steeds meer klachten over leeftijdsdiscriminatie. De belangenbehartiger van mbo-studenten zegt verschillende telefoontjes te hebben ontvangen van mensen die bij een mbo-opleiding werden geweigerd omdat ze te oud waren.

Foto:  ANP

De onderwijsinstellingen doen dit volgens eigen zeggen omdat de oudere student minder kans heeft een diploma te halen, aldus JOB op haar website.

Bij JOB kwam ook klachten binnen van een islamitisch meisje dat zich alleen op een mbo-school kon inschrijven als ze contractueel vastlegde haar hoofddoekje af te doen als dat van haar verlangd zou worden.

De school gaf als argument dat sommige stagebedrijven ''moeilijk doen over een hoofddoekje''.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Media

Doek valt voor Rotterdamse straatkrant

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Aapje dol op leguaan

Een roodbuiktamarin in Ouwehands Dierenpark in Rhenen heeft een exotisch vriendje opgedaan: het aapje zoekt elke dag het gezelschap van een groene leguaan.

Lees meer

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer