Huldiging Oranje in Amsterdam

Laatste update:  7 juli 2010 16:17 info

AMSTERDAM - Oranje wordt na afloop van het wereldkampioenschap voetbal gehuldigd in Amsterdam. Dat maakte de KNVB woensdag bekend.

NU.nl/Maarten in 't Groen

Ook als het Nederlands voetbalelftal de finale niet wint, zal er een ontvangst voor Oranje worden georganiseerd.

''De stad Amsterdam heeft het Nederlands elftal een huldiging aangeboden en de bond vindt de hoofdstad de meest logische plek voor een ontvangst'', aldus de KNVB.

De datum is op dit moment nog niet bekend. Ook over de tijden en het programma worden na de finale pas mededelingen gedaan.

Lodewijk Asscher laat via Twitter weten dat de huldiging zijn laatste besluit als waarnemend burgemeester is geweest.

Europees Kampioen

In 1988 werd de selectie van het Nederlands elftal ook gehuldigd in de hoofdstad, nadat het team Europees Kampioen was geworden. Bekijk de beelden van de rondvaart.

Of een tocht door de grachten ook nu plaatsvindt, is nog niet bekend. Honderdduizenden fans juichten de spelers destijds toe, waardoor woonboten zonken onder het enorme gewicht van de toegestroomde fans.

Sinds een paar dagen bestaat er de mogelijkheid om via oranjegrachten.nl een plek te reserveren. De makers hebben al laten weten dat het om een grap gaat.

Bekijk alle lezersfoto's van de oranjegekte op NUfoto

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)