Aantal patiënten met huidkanker verdubbeld

Laatste update:  22 juni 2010 15:20 info

UTRECHT - In tien jaar tijd is het aantal nieuwe patiënten met een kwaadaardige vorm van huidkanker meer dan verdubbeld.

Foto:  NU.nl/Els Bax

Tussen 1989 en 2008 nam het aantal toe van ongeveer 4000 naar ruim 10.500 personen.

Bovendien hebben naar schatting nog eens 40.000 mensen een ongevaarlijke soort huidkanker, meldde dinsdag de Nederlandse Kankerregistratie. De organisatie baseert zich op cijfers van kankercentra.

Huidkanker is volgens deskundigen na slokdarmkanker de sterkst toenemende soort kanker in Nederland. De oorzaak hiervan is niet helemaal duidelijk.

Ouderen

Een deel van de toename komt doordat het aantal ouderen groeit, denken ze. Ouderen hebben meer kans op huidafwijkingen.

Verder laten steeds meer mensen verdachte plekjes weghalen, waardoor kanker vaker wordt ontdekt. Maar bovenal lopen zonaanbidders een verhoogd risico.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)