Marco Pastors blijft toch raadslid

Laatste update:  29 april 2010 12:32 info

ROTTERDAM - Marco Pastors blijft toch voor Leefbaar Rotterdam raadslid in de havenstad. Reden is dat hij de PvdA geen plezier wil doen, zo vertelde hij donderdag.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Pastors zei op verkiezingsdag op te stappen als zijn partij tot de oppositie zou worden veroordeeld. Dat is inmiddels ook een feit geworden nu PvdA, VVD, D66 en CDA een coalitie hebben gesmeed.

Pastors stelde dat de kiezer Leefbaar Rotterdam graag in het college had gezien, maar dat hij buitenspel is gezet door de andere politieke partijen. Hij vindt bovendien dat als de verkiezingen ''eerlijk'' waren verlopen, zijn partij de grootste was geweest.

Hiermee blijft Pastors de uitslag van de verkiezingen en het onderzoek later door de Commissie Onderzoek Geloofsbrieven aanvechten.

''Als er goed was opgelet, was Leefbaar Rotterdam de grootste partij geworden. Ik heb 51.000 voorkeurstemmen gekregen. Dat is wel wat meer dan de lijstrekker van de PvdA. Ik zou alleen de PvdA een plezier doen als ik nu uit de raad zou stappen.''

Geen gehoor

Pastors betreurt dat de sociaaldemocraten geen gehoor hebben gegeven aan de roep in de Havenstad om een coalitie tussen PvdA en Leefbaar Rotterdam. Gezien de uitslag - beiden veertien zetels - was dat wel de coalitie geweest die het meest recht deed aan de verkiezingsuitslag, stelden de Rotterdammers.

Voor Leefbaar was alles bespreekbaar geweest, ook de personen in de partij. Daarmee ging Pastors ver in zijn wens om een coalitie met de PvdA voor elkaar te krijgen, omdat hij ook zijn eigen positie bespreekbaar maakt.

PvdA'ers en leefbaren vliegen elkaar regelmatig in de haren en dat bepaalt mede de bestuurlijke sfeer in de stad. Het zou dan ook veel meer om de personen gaan binnen de twee kampen die een coalitie tegenhouden, dan de inhoudelijke standpunten van de partijen, weten de Rotterdammers.

Suggestie

De suggestie van PvdA-raadslid Peter van Heemst dat er alleen een coalitieakkoord op hoofdlijnen moet komen om zo ook de oppositie de kans te geven voorstellen in te dienen, vindt Pastors een wassen neus.

''Dat is een bezweringsformule. Als je ons serieus neemt, ga je met ons onderhandelen. Dat is nooit gebeurd.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder