rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Clinton vraagt Europarlement om bankgegevens

Uitgegeven: 8 februari 2010 21:27
Laatst gewijzigd: 8 februari 2010 21:27

STRAATSBURG - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton heeft per brief een dringend beroep gedaan op het Europarlement om donderdag bankgegevens van Europanen af te staan aan de Amerikaanse autoriteiten.

De gegevens zijn volgens Clinton nodig voor ''onze gezamenlijke pogingen om terrorisme te bestrijden''.

Het Europees Parlement neigt ernaar om de gegevens te weigeren.

''Een afwijzing kan een gevaar zijn voor een waardevol en zorgvuldig opgezet antiterrorismeprogramma dat belangrijk is voor landen die te maken hebben met terrorisme'', aldus Clinton, die vertegenwoordigers van het Europarlement uitnodigt voor overleg.

Onvoldoende

VVD'ster Jeanine Hennis-Plasschaert, die verantwoordelijk is voor het standpunt van het parlement, vindt de brief van Clinton volstrekt onvoldoende. ''Ze doet geen enkele concrete toezegging. Ze wil nader overleg zodra we hebben ingestemd, maar zo zijn we niet getrouwd.''

Hennis-Plasschaert probeert de komende dagen te voorkomen dat veel van haar mede-Europarlementsleden ''als dominosteentjes omvallen voor de druk van de Amerikanen''. Ze verwacht donderdag verwerping of uitstel, maar zeker geen instemming.

© ANP

Overig nieuws

Achterklap

Crashed Ice

In Quebec City wordt dit weekeinde de extreemste schaatswedstrijd ter wereld verreden. Namens Nederland doen twee atleten mee.

Lees verder

Betogers Bangkok

'Rode karavaan' is uiting van protest tegen zittende regering in Thailand.

Bekijk fotoserie

Stille tocht

Vrijdagavond vond in Dordrecht een stille tocht plaats ter ere van de vermoorde Milly Boele.

Beelden op NUfoto