Seksueel misbruik Canisiusgymnasium verjaard

Laatste update:  8 februari 2010 22:25 info

BERLIJN - Het seksuele misbruik van scholieren aan het Berlijnse Canisiusgymnasium in de jaren zeventig en tachtig heeft geen strafrechtelijke consequenties.

Volgens een woordvoerder van het Openbaar Ministerie maandag zijn de daden verjaard.

Vorige week werd bekend dat zeker drie paters, die als docent aan het prestigieuze Canisiusgymnasium van de paters jezuïeten werkten, ervan worden verdacht dat ze zich aan leerlingen hebben vergrepen. Twee van de drie zijn al jaren geen lid van de orde meer.

Het seksueel misbruik heeft zich ook voorgedaan op andere scholen van de jezuïeten. De rector van het Aloisiuscollege in Bonn diende maandag met onmiddellijke ingang zijn ontslag in.

Hij reageerde hiermee op verwijten dat hij van de misstanden op zijn school zou hebben geweten. De rector is de eerste persoon die opstapt in verband met het uitdijende schandaal.

De Duitse bisschoppen bespreken het schandaal tijdens hun volgende conferentie op 22 februari.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)