Haïti beëindigt zoektocht naar overlevenden
PORT-AU-PRINCE - Ruim anderhalve week na de verwoestende aardbeving heeft de regering van Haïti de zoektocht naar overlevenden gestaakt. Zeker 132 mensen zijn levend uit het puin gehaald.
Foto: AFP
Dat heeft OCHA, de VN-organisatie die de hulpverlening coördineert, zaterdag laten weten. Hulpverleners focussen zich nu op het helpen van de Haïtianen die het natuurgeweld hebben overleefd.
De regering van Haïti schat dat ongeveer 200.000 mensen gewond zijn geraakt en dat een miljoen mensen van huis en haard is verdreven.
Enkele honderdduizenden Haïtianen hebben inmiddels voedselhulp gekregen. Er zijn twee miljoen mensen die hulp nodig hebben.
Maaltijden
Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) deelt steeds meer maaltijden uit aan slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Donderdag verstrekte de organisatie 1,2 miljoen maaltijden, vrijdag waren dat er al 2 miljoen.
WFP-directeur Josette Sheeran repte van de meest complexe operatie ooit voor het WFP. ''Delen van de hoofdstad Port-au-Prince zien er uit als oorlogszones.''
Sheeran stelde dat 90 procent van de WFP-medewerkers in Häïti zonder huis is komen te zitten. Verder heeft iedereen familie of vrienden verlore
Reddingswerkers
Vrijdag wisten reddingswerkers nog een 22-jarige man en een 84-jarige vrouw uit het puin te halen in de hoofdstad Port-au-Prince. Haïti had vrijdag laten weten dat van circa 111.500 mensen de dood is bevestigd.
De Haïtiaanse autoriteiten vrezen dat het dodental oploopt tot boven de 200.000. Volgens de VN zijn zeker 75.000 mensen omgekomen.
De aardbeving van 12 januari is volgens Amerikaanse seismologen de dodelijkste tot nu toe op het westelijk halfrond. Tot nu toe was dat in de statistieken de beving in Peru in 1970. Toen vielen naar schatting 70.000 doden.
Benefietconcert
In de Verenigde Staten is vrijdag een groot benefietconcert voor Haïti gehouden, dat door tal van tv-stations werd uitgezonden en waaraan meer dan honderd sterren deelnamen.
George Clooney presenteerde het concert in Los Angeles, de uit Haïti afkomstige rapper Wyclef Jean in New York; ook vanuit Londen was er een bijdrage.
Er waren optredens van onder meer Madonna, Bruce Springsteen, Bono en Sheryl Crow.
Opbrengst
De opbrengst van het benefietconcert is nog niet bekend. Clooney stelde zelf tijdens de televisiemarathon 1 miljoen dollar (ruim 700.000 euro) beschikbaar.
Acteur Leonardo DiCaprio tekende een cheque met hetzelfde bedrag voor het fonds voor Haïti dat de Amerikaanse oud-presidenten Bill Clinton en George W. Bush hebben opgericht.

Startpagina