'Stedelijk Museum waarschijnlijk later klaar'

Laatste update:  11 december 2009 12:16 info

AMSTERDAM - De kans is groot dat het Stedelijk Museum in Amsterdam nog later opengaat dan gepland.

Foto:  ANP

Dat zegt Gijs van Tuyl, die deze week vertrekt als directeur van de culturele instelling, vrijdag in een interview in de Volkskrant. Een woordvoerster van het museum laat weten dat de uitspraken kloppen.

De planning is momenteel dat het Stedelijk eind 2010 de deuren heropent. ,,Ik vraag me echt af of het wel gaat lukken, komend jaar. Ik denk het niet'', aldus Van Tuyl.

Berekeningen

De oorzaak van de mogelijke vertraging zijn verkeerde berekeningen van de draagkracht van het nieuwe gedeelte van het museum.

De kunstinstelling ondergaat momenteel een grote renovatie. Die liep al eerder vertraging op.

Dymaxion Biotron

Het Stedelijk maakte vrijdag verder bekend een kunstwerk van de Amerikaanse kunstenaar Matthew Day Jackson te hebben aangeschaft.

Het heet Dymaxion Biotron en bestaat uit een skelet in een glazen kist, die wordt doorboord door een lichtstraal. Het museum heeft het werk met hulp van enkele particuliere partijen gekocht, waar wil niet zeggen wat de prijs was.

Naast het gekochte werk heeft de culturele instelling ook nog het werk Terranaut van diezelfde Matthew Day Jackson voor een lange periode in bruikleen gekregen van een particulier.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)