Oprah Winfrey stopt met talkshow

Laatste update:  20 november 2009 22:08 info

LOS ANGELES - De Amerikaanse talkshowpresentatrice Oprah Winfrey stopt in het najaar van 2011 na 25 tv-seizoenen met haar populaire praatprogramma.

ANP

De 55-jarige tv-persoonlijkheid heeft dit vrijdag in Chicago geëmotioneerd bekendgemaakt.

''Ik hou van deze show. Het is mijn leven geweest en ik hou er genoeg van om te weten wanneer het tijd is om afscheid te nemen'', aldus Winfrey.

Haar programma is in circa145 landen uitgezonden. In de VS is de uitzending in de middag, waarmee Winfrey het eerder geringschatte middagpraatprogramma tot duizelingwekkende kijkersaantallen heeft opgestuwd en het respect heeft bezorgd.

Zegeningen

''De 25 jaar voelt goed tot in m'n botten en in mijn geest, het is het perfecte getal, de juiste tijd'', zei de wereldberoemde en steenrijke presentatrice die in Mississippi opgroeide in bittere armoede en als kind werd misbruikt.

''Ik had me nooit kunnen voorstellen welke weg van zegeningen mij naar dit moment met u heeft gevoerd"", aldus Winfrey.

Winfrey wilde niet zeggen of zich vastleggen wat ze na september 2011 gaat doen. In Amerika wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat ze de talkshow overhevelt naar haar eigen kabelzender OWN (Oprah Winfrey Network).

The Oprah Winfrey Show wordt geproduceerd door haar eigen maatschappij Harpo (Oprah achterstevoren geschreven) die het programma verkoopt aan diverse lokale tv-stations in Amerika.

Dagelijks stemmen in dat land 7,1 miljoen mensen af op de show, waarin veel aandacht is voor thema's als zelfverbetering, spiritualiteit en literatuur.

Letters omgewisseld

Winfrey wordt gezien als een van de meest invloedrijke mensen in de VS, maar ze begon onderaan op de maatschappelijke ladder. Ze werd na een tienerzwangerschap in Mississipi geboren als Orpah Winfrey, maar op haar geboortecertificaat werden letters per ongeluk omgedraaid.

''Dat is een fout, maar het pakt prima voor me uit'', aldus de talkshowhostess. Al op haar negentiende werd ze nieuwslezeres in Nashville, maar haar echte opmars begon toen ze in 1984 het praatprogramma AM Chicago aan elkaar mocht praten.

Deze show werd spoedig omgedoopt tot The Oprah Winfrey Show en onder die naam ging het de wereld over. Winfrey speelde ook in films, zoals in The Color Purple. Haar imperium werd verder uitgebreid met tv-zenders, internetactiviteiten en haar populaire tijdschrift O.

Enorme boost

De verkiezingscampagne van de huidige Amerikaanse president, Barack Obama, heeft zij een enorme boost gegeven doordat zij hem in haar show uitnodigde en steunde. Bovendien sprak ze op campagnebijeenkomsten van de Democraat die de eerste zwarte president van de VS is geworden.

In haar show interviewde ze veel grote sterren. Onder anderen Nelson Mandela, Sidney Poitier en Tom Cruise kwamen bij haar langs. Het bezoek van de laatste deed veel stof opwaaien omdat de filmster, al springend op de bank, zijn liefde verklaarde aan Katie Holmes.

Haar show is verder bekend om het uitdelen van soms grote cadeaus aan het aanwezige publieke, om de vele items over diëten en de aandacht voor goede doelen.

Geen verrassing

Dat Oprah in 2011 afzwaait is voor veel Amerikanen geen verrassing. In 2005 gaf ze in Las Vegas al eens aan dat ze met de gedachte speelde in 2011 het bijltje erbij neer te gooien.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (103)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl