Klok een uurtje terug in lange nacht

Laatste update:  25 oktober 2009 07:48 info

RIJSWIJK - De wintertijd is ingegaan. Europa heeft de klok in de nacht van zaterdag op zondag een uur teruggezet: van 03.00 naar 02.00 uur. Hiermee is de nacht dus met een uur verlengd, waardoor deze zondag niet 24, maar 25 uur duurt.

De wintertijd duurt vijf maanden. Op 28 maart 2010 gaat de klok weer een uur vooruit. Nederland kent sinds 1977 verschil in zomer- en wintertijd. Dat was een reactie op de oliecrisis.

Door in de zomer langer gebruik te maken van het zonlicht, wordt energie bespaard.

Als de zomertijd ook in de winter zou gelden, dan zou het rond de jaarwisseling pas rond 9 uur 's ochtends licht worden.

Vermoeid

Het instellen van de wintertijd zorgt bij veel mensen voor een lichte ontregeling van de biologische klok, stelt professor Johan den Boer van de Rijksuniversiteit Groningen.

Veel mensen voelen zich vermoeid, zitten niet lekker in hun vel of slapen slecht. Maar, zo blijkt, deze klachten zijn meestal van korte duur. Na een paar dagen tot een week zijn zij weer verdwenen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)