Tientallen doden bij treinramp Egypte

Laatste update:  25 oktober 2009 11:57 info

GUERZAH - Bij een treinramp in Egypte zijn zaterdag zeker 25 doden en 55 gewonden gevallen. Dit is van de politie van het land vernomen. Volgens een agent op de rampplek kan het dodental nog oplopen.

ANP

Bij het dorp Guerzah, zo'n 40 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Caïro, reed een passagierstrein in op een andere, stilstaande trein.

Die trein had een niet geplande stop gemaakt in open terrein na een botsing met een waterbuffel. Volgens ooggetuigen werd ook de eigenaar van de buffel geraakt.

Een ooggetuige vertelt dat tien minuten later een andere trein in volle vaart tegen de stilstaande trein botste.

Slechte staat

Het spoornet van Egypte heeft geen beste reputatie. Ieder jaar zijn er meerdere fatale ongelukken op het spoor. Die zijn voornamelijk te wijten aan de slechte staat van onderhoud.

De ergste ramp was in februari 2002, toen een trein vlam vatte en 363 mensen omkwamen. In augustus 2006 kwamen 58 mensen om toen twee treinen botsten. Dat incident leidde tot ophef over de slechte staat van het spoornet.

De minister van transport gaf toen toe dat er veel meer geld nodig is voor een fatsoenlijk onderhoud van het spoor. De regering maakte onmiddellijk 860 miljoen dollar vrij om het spoornet op te knappen. Ook werd 600 miljoen dollar aan leningen in de sector uitgekeerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder